رییس مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی سازمان آموزش و پرورش استان لرستان گفت: این مرکز در سال تحصیلی 88-87 رتبه نخست کشوری در میان مراکز مشاوره سازمان های آموزش و پرورش کشور را کسب کرد

"لیلا بازگیر" روز پنجشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: ارزیابی مراکز مشاوره توسط معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش (دفتر مشاوره امور تحصیلی و تربیتی ) صورت گرفته و مرکز مشاوره سازمان آموزش و پرورش لرستان به دلیل عملکرد مطلوب عنوان برتر را به خود اختصاص داد.
وی توجه به نیازهای فرهنگی، مذهبی و بومی مراجعان، ارایه خدمات مطلوب مشاوره ای به دانش آموزان و خانواده، انجام مشاوره به موقع، پیگیری مستمر امور مشاوره ای و مددکاری افراد مراجعه کننده، تعامل و هماهنگی بین بخشی با انجمن های اولیا و مربیان در راستای آموزش خانواده، مدارس، هسته ها، مراکز مشاوره و سایر موسسات حمایتی را از شاخص های موفقیت این مرکز عنوان کرد.
وی، استفاده بهینه از تجربیات علمی و عملی نیروهای متخصص در انجام امور پژوهشی، آموزشی و پژوهشی، داشتن تقویم اجرایی جهت ارایه خدمات، استفاده از مدیریت زمان و داشتن برنامه در راستای اهداف سازمانی، بهره مندی مطلوب از فرصت ها، انعکاس و ارایه گزارش دقیق آماری به طور مستمر به وزارت آموزش و پرورش و حمایت همه جانبه مسوولان سازمان آموزش و پرورش لرستان را از دیگر دلایل کسب این رتبه توسط مرکز مشاوره استان برشمرد.
بازگیر افزود: در طول سال تحصیلی جاری 627 دانش آموز در مقاطع ابتدایی، راهنمایی، متوسطه و پیش دانشگاهی شامل 391 دختر و 236 پسر به مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی سازمان آموزش و پرورش استان لرستان مراجعه کردند.
وی تصریح کرد: همچنین 384 نفر از گروه های مختلف مردمی نیز برای انجام مشاوره از خدمات این مرکز استفاده کردند.
وی کسب این رتبه را مرهون تلاش بی شائبه همه نیروهای شاغل در این مرکز دانست و گفت: مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی استان لرستان 11 سال سابقه درخشان در امور مشاوره ای دارد.
بازگیر افزود: این مرکز با بهره گیری از نیروهای متخصص و مجرب استان در طول هفته در حوزه های روان درمانی، مشاوره خانوادگی، گروهی، تحصیلی، شغلی، مددکاری اجتماعی، اختلالات یادگیری و خدمات روانپزشکی به دانش آموزان و دیگر افراد ارایه می دهد.